BİLBORD_ÇALI_350x200.png

ALİ VATANSEVER İLE SENARYO ATÖLYESİ

Bir Senaryoyu İnşa Etmek

Senaryo yazımı, hikaye özelinde birçok karar almayı gerektiren uzun ve zorlu bir inşa sürecidir. Ortaya çıkan bu devasa yapılar, özellikle yazarlığa yeni soyunmuş senarist adayları için ilk başta korkutucu bir tablo gibi görünebilir. Bu atölye çalışmasında, izleyici reflekslerimizi bir kenara bırakıp, senaryoları yazar perspektifinden düşünmeye çalışacağız. Birçok filmden örnekle, senaryoların yapıtaşlarını farklı şekillerde ele alacak ve katılımcıların kendi yazar reflekslerini keşfetmeleri için ipuçları yakalamaya çalışacağız. 

ckff_avavi_gold.png
AliVatansever_Headshot_edited_edited_edi
ALİ
VATANSEVER

Senarist&Yönetmen

El Yazısı (2012) ve Saf (2018) adlı uzun metraj filmlerini yazıp yönetti. Halen film çalışmalarına kurucularından olduğu Terminal Film'de devam etmekte ve Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar bölümünde film yapımı dersleri vermektedir. Bunların yanı sıra, M2 Film Lab’da senaryo mentorluğu ve KARMA Genişletilmiş Gerçeklik Lab’ında sanal gerçeklik deneyimlerine danışmanlık desteği vermektedir.  

h800-1162432szmtbAKW_edited.png

kamera önü oyunculuk

EMRULLAH ÇAKAY

ATÖLYE

Tiyatro, sinema ve dizi film oyuncusu. 1990, Mardin doğumlu. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun oldu. İşviçre’de Bern Üniversitesi Oyunculuk bölümünde Yüksek Lisans yapıyor.

 

Sahne 367’nin kurucusu ve oyuncusu olan Emrullah Çakay, tiyatro çalışmaları yanı sıra kamera önü oyunculuğa 2018’de Kelebekler filmiyle başladı. Söz, Gölgeler, Çukur, Gün On 4, 50M2 gibi birçok film ve dizide rol aldı. Yeni projelerde yer almayı sürdürüyor.

Fuji fi lm

Photography Workshop

ckff_avavi_gold.png

2021
SHORT FILM
COMPETITION

ckff_avavi_gold.png

“Photography is real, cinema is

It's real twenty-four times a second"

Jean-Luc Godard

It has been registered. Thanks.